top of page

Alicja Skirgajłło

as-600x800.jpg

Alicja Skirgajłło, urodzona 11 marca 1986 roku w Wałbrzychu w województwie Dolnośląskim. Ukończyła Studia pierwszego stopnia Pedagogiki Resocjalizacyjnej W Wałbrzychu na Uczelni im. Angelusa Silesiusa. Obecnie pracująca na stanowisku kontrolera jakości części samochodowych w firmie Dongseo Display Poland W Biskupicach Podgórnych. Rozwódka i szczęśliwa matka ośmioletniej córki.
Cechuje ją odporność na stres, odpowiedzialność oraz rzetelność w wykonywanych obowiązkach. Czasami perfekcjonistka, która doprowadza do szału wszystkich w koło. Jak już coś postanowi, tak ma być i koniec. Nie znosi kłamstwa, zazdrości oraz kopania pod kimś dołków. Uważa, że życie jest za krótkie, aby dodatkowo je komplikować i utrudniać.
Uwielbia dobrą książkę, muzykę, film, oraz taniec. Jako dziecko dużo tańczyła, a nawet brała udział w konkursach tanecznych, zdobywając nagrody, wraz z grupą taneczną, w jakiej występowała. Zwariowana, wesoła, ciągle uśmiechnięta, zarażająca śmiechem innych.

Pewnego dnia natrafiła na stronę Wattpad.com wówczas za namową osób tam poznanych, postanowiła spróbować własnych sił i zaczęła pisać. Do tej pory, w swoim dorobku ma dwanaście opowiadań, a każde z nich, cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników.
Opowiadanie „Prawictwo utracone, biorę Cię za żonę”  powstawało w zastraszającym tempie, ponieważ pisanie uzależnia ją. Kiedy zacznie, nie potrafi przestać. Użytkownicy paro krotnie namawiali ją, aby spróbowała wydać treść teksu. Pewnego dnia zmotywowała się i postanowiła spróbować swoich sił.
Na swoim koncie nie posiada książek, które znajdowałyby się na półkach handlowych. Żywi nadzieję, że jej pierwszą debiutancką książką będzie historia Maćka i jego zwariowanego kuzyna Alana w książce „Prawictwo utracone, biorę Cię za żonę”.

Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę

Maciej – 34-letni seksuolog,  autor wielu znanych i poczytanych książek oraz czasopism.  Swoje książki wydaje pod pseudonimem Małgorzata Love.  Nieziemsko przystojny, dobrze wychowany i niesamowicie  inteligentny mężczyzna, przyciąga kobiety jak magnes. Jego największym problemem z jakim się codziennie musi zmierzyć, są właśnie kobiety. Każdego dnia udziela porad innym, a sam nie może rozwiązać swojego największego i wstydliwego problemu. Otóż Maciej jest  prawiczkiem i boi się kobiet. Czy to nie paradoks?  Jak sobie poradzi w dalszym życiu i czy przełamie strach i niechęć do kobiet?…

Alan – 34-letni casanova i łamacz wszystkich kobiecych serc. Ma bardzo luźny sposób bycia i korzysta z życia, biorąc z niego pełnymi garściami.  Alan jest kuzynem Macieja i swego czasu najlepszym przyjacielem. Na studiach ich drogi się rozchodzą, by znowu po latach się spotkali. Czy przystojny i pewny siebie donżuan, pomoże swojemu kuzynowi stać się mężczyzną i nauczy go pewności siebie?

ostatania okladka z logo.png

Ojcostwo spełnione. Życie wywrócone

Po latach beztroski i niekończącej się zabawy, dla Maćka i jego kuzyna przyszedł czas na powagę i odpowiedzialność. Panowie się ustatkowali, powiększyła się im rodzina i są szczęśliwi. Przed nimi ciężki okres i wiele wyrzeczeń, a także poświęceń i nieprzespanych nocy. Czeka ich życie pełne niespodziewanych zwrotów akcji i nietuzinkowych pomysłów niesfornych, bardzo pomysłowych dzieci.
Maksymilian, syn Maćka i Róży wyrasta na mężczyznę trochę podobnego do swojego wujka – Alana. Ma luźny sposób bycia, jest chuliganem i kocha płeć piękną, do tego stopnia, że na noc do domu zaprasza dwie koleżanki. Trenuje boks pod okiem właśnie Alana i uważa go jako swojego największego idola. Co wyniknie z jego zamiłowania do boksu?
Aleksander, syn Alana i zmarłej w wypadku samochodowym Amandy, jest całkowitym przeciwieństwem Maxa, co bardzo przeszkadza jego ojcu (dawnemu Casanovie). Olek uczy się dobrze i ma inny styl niż jego rówieśnicy. Pod namową swojego szalonego kuzyna wiecznie wpada w tarapaty, aż w końcu oboje trafiają na obóz przetrwania, gdzie Olek poznaje Kaśkę, która zmienia go całkowicie. Co wyniknie z ich romansu?
Judytka, córka Alana i Lei, to drobna, śliczna blondynka i oczko w głowie tatusia. Alan jest przewrażliwiony na jej punkcie i najchętniej zamknąłby ją w domu na cztery spusty, bo jak twierdzi, nie pozwoli żadnemu facetowi skrzywdzić jego ukochanej córeczki. Co zrobi Alan, kiedy Judyta któregoś pięknego dnia do domu przyprowadzi starszego od siebie, seksownego i większego od siebie górala?
W książce pojawi się również Klara, którą zainteresuje się niesforny Max.
Co zrobi Maciek, kiedy dowie się o romansie tych dwojga?
Co będzie z Judytą i seksownym góralem, kiedy Alan będzie starał się zrobić wszystko, by ich rozdzielić?
Jak zmieni się Olek, który zakochał się w niegrzecznej, starszej od siebie Kasi?
Jak zareagują na to wszystko Maciek z Alanem i jakie będą mieli pomysły, by ich dzieci żyły w zgodzie z zasadami? Jedno jest pewne, że będzie naprawdę zabawnie…
Jeszcze więcej wygłupów, więcej miłości i zwariowanych zwrotów akcji, a przy tym kupa śmiechu. „Ojcostwo spełnione, życie wywrócone”.

Ojcostwo_spełnione2.jpg
bottom of page