top of page

Andrzej F. Paczkowski

Andrzej F. Paczkowski – urodzony w 1982 roku w Wodzisławiu Śląskim. Debiutował w roku 2011 nowelą obyczajową „Bo moje siostry”, następnie wydał m.in. książkę dla młodzieży „Melancholii” czy groteskę „W grobie ci do twarzy”. Od wielu lat mieszka w Czechach.

72357749_1213636102143242_72804187043350

Spadek Barbary Tryźnianki

Dla trojga rodzeństwa nastają ciężkie czasy. Kiedy ich ojciec umiera, okazuje się, że spadek, ogromny majątek, otrzymuje nieznana nikomu Barbara Tryźnianka. Rozsierdzone rodzeństwo postanawia za wszelką cenę odnaleźć tajemniczą kobietę.Jednakże o Barbarze Tryźniance nikt nigdy nie słyszał i nikt jej nigdy nie widział. Jakby zapadła się pod nią ziemia.

Kim jest kobieta wskazana przez ojca na wykonawczynię testamentu? Jak ją odnaleźć? I czy kobieta zwróci to, co jej się, według innych, nie należy? Dlaczego też ojciec przekazał majątek obcej kobiecie? Na te i wiele innych pytań znajdzie czytelnik odpowiedzi w tej porywającej powieści.

okladka kronika czarownic popBEZ PRZECIN

Kronika czarownic. Pokolenia widzących

Kronika czarownic opowiada o losach kobiet z niezwykłego rodu, potrafiących więcej niż zwykli ludzie. Historia rozpoczyna się w 1581 roku w Norwegii, w momencie ataku dżumy.
Ingrid została sama na świecie, wszyscy z jej rodziny umarli na zarazę. Pewnej mroźnej nocy kobieta rodzi dziecko. Aby uratować życie córki wybiera się do lasu do chatki w której żyje stara czarownica Zorina. Ingrid udaje się zaprzyjaźnić z kobietą. Uczy się jak pomagać chorym oraz jak sporządzać leki i maści. Widzi też dusze zmarłych.
Pewnego dnia ponownie spotyka kata, człowieka który jest ojcem jej dziecka. Oboje marzą o spokojnym życiu, jednakże w Norwegii panuje polowanie na czarownice, a Ingrid zostaje oskarżona o czary. Oboje uciekają do doliny Ludzi Lodu, gdzie panuje smutek i niepoznane zło.
Kiedy udaje im się wreszcie opuścić dolinę okazuje się, że życie nie będzie dla nich łaskawe, zabierając wszystko, na czym im zależało.

zniszczone pianino.png
Piano gracza

Zniszczone pianino

Po śmierci kuzyna Chris postanawia zaopiekować się jego żoną, a swoją dawną przyjaciółką, Anną. Kobieta z dwojgiem dzieci przyjeżdża do ogromnej rodowej posiadłości w Kornwalii i zamieszkuje w niej na stałe. Rodzina Chrisa prowadzi jedną z największych firm produkujących herbatę na Cejlonie i tam właśnie wysyła Chrisa matka, która postanawia zapobiec rodzinnej tragedii… Wkrótce do Chrisa dołącza Anna, ten jednak nieustannie wspomina jej syna, siedemnastoletniego Edwarda umierającego na suchoty. Edward gra na pianinie i oczarował mężczyznę od pierwszej chwili… Niezrozumiała siła, jaka przyciąga Chrisa do syna zakochanej w nim kobiety, sprawia, że pomiędzy Chrisem a Anną dochodzi do nieoczekiwanego zbliżenia, lecz ten widzi w twarzy Anny Edwarda i jego uczucia do chłopaka stają się coraz bardziej niebezpieczne i poplątane. Trójkąt miłosny, który rodzi się między bohaterami, będzie miał katastrofalne skutki.

Czy można kochać kogoś miłością czystą – platoniczną? Jak zachowa się Anna, kiedy prawdziwe uczucia Chrisa wyjdą na jaw? Czy sam Chris zrozumie własne uczucia, które nim targają? Szaleństwo, jakie nastanie w duszy jednego z bohaterów, doprowadzi do tragedii, o jakiej nikomu się nie śniło.

Miłość. Zazdrość. Zło. Zdrada. Brak spełnienia. Sekret. Szaleństwo. Bezsilność… Właśnie one wypełniają treść tej książki.

Heksa

Adelgunda Pelargonia Gromosława to zwykła dziewczyna, która pewnego dnia odkrywa, że dzieje się z nią coś dziwnego a wokół niej pojawia się magia. W tym samym czasie wyjeżdża na wieś do babci, która okazuje się miejscową heksą, czarownicą mieszkającą w lesie w chatce na kurzej nóżce. Adelgunda zaczyna pobierać nauki, zetknie się też z legendą o potrójnej boginii, która ma pojawić się w czasie krwawego księżyca. Poznaje też tajemniczego Merlina, mężczyznę który ją zafascynuje od pierwszego spojrzenia.

Tymczasem dziewczynę nawiedzają sny a w lesie pojawia się pewna czarownica posiadająca wielką moc. Za każdą cenę chcę dorwać młodą dziewczynę, lecz nikt nie wie z jakiego powodu.

Do władzy w Polsce dochodzi Krystyna, przyjmująca przydomek Krwawa i przenosi stolicę z Warszawy do… Wodzisławia Śląskiego! Nastają nowe rządy. 

Rogowską wieś zaczynają nawiedzać demony i zjawy czyhające na życie mieszkańców. Wokół Adelgundy pojawia się drugi przystojniak, który z niewiadomego powodu również zamieszkuje w lesie.

Pewnego dnia dziewczyna stanie oko w oko z czarownicą, lecz nie jest jeszcze na to przygotowana. Czy uda jej się wyjść cało z zasadzki?

Magia, upiry, demony, diabły i wszelkiego rodzaju słowiańskie bóstwa przeplatają się z miłosną historią oraz legendą o potrójnej boginii.

bottom of page