Kontakt:

Od 10.04.2019 r. wyłącznym dystrybutorem naszych książek jest OSDW Azymut. Wszystkie księgarnie oraz hurtownie zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z działem handlowym www.azymut.pl

+48 517315854

©2019 by Wydawnictwo WasPos.

Andrzej Duda

Scenarzysta, reżyser, producent i dziennikarz. Absolwent dziennikarstwa na wydziale Politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych UJ.

Laureat Stypendium Scenariuszowego POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ. Twórca (reżyseria i scenariusz) nagradzanych filmów dokumentalnych, emitowanych m.in w Discovery Channel, a także filmów fabularnych.

Reżyser i scenarzysta filmów reklamowych i akcji promocyjnych prezentowanych na ogólnopolskich antenach TV, a także w wielu telewizjach całego świata.

Współpracował ze wszystkimi liczącymi się stacjami telewizyjnymi w kraju, tworząc programy rozrywkowe (m.in. „Szymon Majewski Show”), popularno-naukowe czy podróżnicze i kulinarne, a także seriale.

Autor sztuk teatralnych i wierszy.

Kreowanie niezbędne w wykonywanych przez siebie pracach uważa za najlepszą zabawę świata.

 

Człowiek, a nie człowiek

„Człowiek, a nie człowiek” to powieść o dramacie człowieka, olbrzymiej roli przypadku w życiu, a także o współczesnym świecie, w którym „wszystko jest znane, lecz nic nie jest rozumiane”, jak pisała Toni Morrison w książce „Miłość”.

Markijan Sowa, pół Polak, pół Ukrainiec, zbiegiem serii dramatycznie nieprzychylnych okoliczności, zostaje bezdomnym i zamieszkuje na dworcu kolejowym w Gliwicach. Wielu jest ludzi wokół niego – lecz nikt nie jest w stanie, lub nie chce, mu pomóc. Świat toczy się swoim torem, wkraczając w ogromne procesy, które znamy obecnie już z historii, media plują papką, ludzie zdążają przed siebie w bezrozumnym biegu, a Markijan Sowa dryfuje ku zagładzie.