top of page

Andrzej Duda

Scenarzysta, reżyser, producent i dziennikarz.

Absolwent dziennikarstwa na wydziale Politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych UJ.

Laureat Stypendium Scenariuszowego POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ.

Twórca (reżyseria i scenariusz) nagradzanych filmów dokumentalnych, emitowanych m.in. w Discovery Channel, a także filmów fabularnych.

Reżyser i scenarzysta filmów reklamowych i akcji promocyjnych prezentowanych na ogólnopolskich antenach TV, a także w wielu telewizjach całego świata.

Współpracował ze wszystkimi liczącymi się stacjami telewizyjnymi w kraju, tworząc programy rozrywkowe (m.in. Szymon Majewski Show), popularnonaukowe czy podróżnicze i kulinarne, a także seriale.

Autor sztuk teatralnych i wierszy.

Kreowanie niezbędne w wykonywanych przez siebie pracach uważa za najlepszą zabawę świata.

Andrzej Duda - foto.jpg
człowiek_a_nie_człowiek.png

Człowiek, a nie człowiek

Przystojny, inteligentny, dowcipny i... bezdomny. Nagle niewidzialny dla świata. Jak to się mogło stać…? Łatwiej, niż ci się wydaje!

Człowiek, a nie człowiek to powieść o dramacie jednostki, olbrzymiej roli przypadku w życiu, a także o współczesnym świecie, w którym „wszystko jest znane, lecz nic nie jest rozumiane”, jak w książce pt. Miłość pisała Toni Morrison.

Markijan Sowa, pół Polak, pół Ukrainiec, zbiegiem kilku nieprzychylnych okoliczności zostaje bezdomnym i zamieszkuje na dworcu kolejowym w Gliwicach. Otacza go wielu, lecz nikt nie jest w stanie – lub nie chce – mu pomóc.

Świat biegnie swoim torem, wkraczając w ogromne procesy, które znamy już z historii, media plują papką, ludzie pędzą przed siebie na oślep, a Markijan Sowa tęskni do, najmniejszego choćby, „cienia nadziei”.

bottom of page