top of page

Anna Tuziak

Od zawsze kochała sztukę, a w szczególności literaturę. Żyje z ciągłym poczuciem, że ma jeszcze coś do zrobienia i niestrudzenie podąża w kierunku rzeczy nierealnych. Poczucie zdobycia niemożliwego wciąż jej towarzyszy.

Prywatnie mama z patentem na „niechcący” (tylko dla wtajemniczonych) i posiadaczka wiecznie głodnego kota. W 2012 roku założyła grupę literacką La Noir, która aktualnie funkcjonuje pod nazwą Ailes i odnosi sukcesy na rynku wydawniczym. Lubi bawić się montażem filmowym i obróbką graficzną. Podróż starym Chevroletem Camaro po Route 66 to jedno z jej marzeń. Drugim jest randka z Cesare Borgia, najlepiej na ostatnim piętrze World Trade Center.

Autorka powieści „Gra cieni”. Jej prace ukazały się w pięciu antologiach: „MDS”, „Godzina diabła”, „MDS. Miłosne rewolucje”, „Deszczowe sny”, „Dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Recenzuje dla Netflixa i wydawnictw. Pisze również artykuły dla zazyjkultury.pl i uwielbia przeprowadzać niebanalne wywiady z wyjątkowymi ludźmi.

img,gcsi,95E5FDE1420528C2B7FC14880EE95EC
ANIA OKLADKA GOTOWA.jpg

Francuska kocica

Deja Vu – Francuska kocica to historia młodej kobiety zajmującej się na co dzień restaurowaniem dzieł sztuki. Któregoś dnia natrafia na obraz przedstawiający mężczyznę, którego drapieżny wygląd wzbudza w niej niezdrową fascynację. W wyniku pewnego incydentu dziewczyna traci przytomność, a gdy ją odzyskuje, z przerażeniem spostrzega, że nie jest już w muzeum w Nowym Jorku, lecz w XVI-wiecznej Szkocji, a mężczyzna z obrazu znajduje się na wyciągnięcie ręki. Jednak nie jest już tak fascynujący, jakim wydawał się na początku.

 

Jak poradzi sobie w tej sytuacji wykształcona, świadoma swojej wartości kobieta sukcesu? Czy odnajdzie się w realiach, gdzie kobiety są tylko dodatkiem do mężczyzn? Drobniutka i delikatna niebieskooka blondynka będzie musiała stawić czoło potężnemu, prymitywnemu mężczyźnie, noszącemu przydomek Zwierz. Jednak pozory mogą mylić i może to właśnie Zwierz ugnie się przed Kocicą.

 

Ona – młoda, ambitna, odważna...

On – nieposkromiony, prymitywny, dziki...

Co stanie się w świecie, w którym happy end nie jest możliwy?

gra cieni ania gotowa.png

Gra cieni

Świat, w którym nie ma reguł.
Dziewczyna, która igra z ogniem.
Mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym.

Sześć lat po katastrofie nuklearnej. USA podnosi się z upadku po tragicznych wydarzeniach. Samozwańczy gubernator Stanford, chcąc osiągnąć swoje podłe cele, musi wyeliminować z gry byłego szefa mafii Uroboros, Logana Nevila.

Szyki gubernatora krzyżuje tajemnicza dziewczyna, która z jakiegoś powodu ratuje bosa mafii, ściągając tym na siebie gniew Stanforda. W ten sposób zbiegają się drogi Azury Grados Valdez i Logana Nevila.

On chce zdobyć dowód, który oczyści go z winy, a ona skrywa pewien sekret. Wkrótce okaże się, że jej tajemnica może wybudzić demony z jego przeszłości i rozpętać piekło gorsze niż to po wybuchu.

piekna-i-socjopata-uroboros-tom-2-b-iext74346271.jpg

Piękna i socjopata

Nie licząc się z konsekwencjami, Azura wyrusza na pomoc Catwalk.
Dziewczyna podczas swej nieprzemyślanej podróży spotyka tajemniczego nieznajomego, który swoim pojawieniem się sporo namiesza. Jak się okaże, powód wszystkich problemów – gubernator Stanford – zaskoczy ich czymś, czego żadne z nich nie mogło przewidzieć, a co pociągnie za sobą druzgocące konsekwencje. Tymczasem w Loganie zaczyna budzić się uśpiony socjopata, czego skutki przyniosłyby niezliczone ofiary.

Kim jest tajemniczy mężczyzna?
Jaki sekret kryje przeszłość Stanforda?
I… czy ostatni ruch zrobi goniec, czy może królowa?

bottom of page