top of page

Justyna Bartosiewicz

Justyna Bartosiewicz – urodzona 15 czerwca dwutysięcznego roku, studentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Od dziecka miłośniczka książek, pisaniem zainteresowana od piętnastego roku życia. Już pierwsze prace publikowała na platformie Wattpad. Niezmiernie podekscytowana perspektywą wydania swojej książki, którą pisała prosto przed maturą, w ramach pretekstu, by się nie uczyć. „Jesień 42” jest jej najlepszym dzieckiem, z którego jest najbardziej dumna. Ma słabość do romansów wszelkiego rodzaju, dlatego też głównie w tym gatunku pisze.
Bez konkretnych planów na przyszłość, otwarta na to, co przyniesie los.

Jesień 42

Buty Army

Jak żyć w Warszawie, mieście ogarniętym wojną, mieście pełnym młodych, energicznych ludzi kochających swój kraj, będąc wzorcem narodowosocjalistycznej propagandy?

Joanna robi wszystko, by w oczach okupantów być przykładną obywatelką. Nie może sobie pozwolić na jakikolwiek błąd, który mógłby kosztować ją życie. Nie interesuje jej walka cywilna, nie chce mieć nic wspólnego z Armią Krajową. Ryzyko jest jej największym wrogiem, a bezpieczeństwo ukochaną idyllą.

W swojej egoistycznej rutynie przeżyła już trzy lata wojny, nic nie zapowiada zmian, jakie w jej życiu wprowadzi pojawienie się w mieście pewnego niemieckiego oficera.

bottom of page