Kontakt:

Od 10.04.2019 r. wyłącznym dystrybutorem naszych książek jest OSDW Azymut. Wszystkie księgarnie oraz hurtownie zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z działem handlowym www.azymut.pl

Współpraca handlowa: kontakt@waspos.pl
Propozycje wydawnicze: propozycje@waspos.pl
Marketing i promocja: marketing@waspos.pl
Opiekun autorów: autorzy@waspos.pl

+48 517315854

©2019 by Wydawnictwo WasPos.

Karolina Wiaczewska

Karolina Wiaczewska

absolwentka wydziału filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2017 roku pojawił się jej debiutancki utwór „Kalecznicy”, a także zbiór opowiadań „Mroczne Postscriptum”. W 2014 roku otrzymała nagrodę w konkursie literackim „Kryminalny Olsztyn”. Od 2017 roku wykładowca filozofii w Stowarzyszeniu „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Śpiewaczka operowa. Kształciła swój głos w Polsce i Szwajcarii. W 2019 roku w radiowym studio zakończyła nagrania arii operowych. Pasjonatka historii. Biega dla przyjemności. Chodzi po górach, zawsze z aparatem fotograficznym w dłoni.

www.wiaczewska.pl

Most trzech czasów

Jak przystało na sagę historia zarówno świata, jak i osobiste ludzkie przeżycia determinują bohaterów do konkretnych zachowań i moralnych postaw. Przedwojenne losy dwóch rodzin zamieszkujących kresy dawnej Rzeczpospolitej, brutalnie przerywa wybuch wojny. Nagle beztroski, przesycony magią i spokojem krajobraz Nowo-Święcian oraz Wilna przestaje istnieć. Wojna zaś staje się nie tylko polem dla wielkich bitew, ale także sprawdzianem człowieczych charakterów. Kolejno rzeczywistość po roku 1945 okazuje się być równie nieprzewidywalna i trudna, jak zaskakujące i obarczone bolesnymi konsekwencjami są ludzkie decyzje. Bogate i zróżnicowane osobowości, barwnie nakreślone w książce, są kluczem do zrozumienia tajemnicy czasu, mijającego bez względu na wszystko. „Most trzech czasów” to także opowieść o podejmowanych przez ludzi próbach ułożenia relacji z drugim człowiekiem. Losy postaci rzadko kiedy przynoszą proste, oczywiste i bezpieczne uczuciowe rozwiązania. Różne ujęcia miłości bywają dla bohaterów niełatwą drogą, z której nie ma już powrotu. Zmagając się ze światem i samymi sobą, muszą żyć tak, aby budować mosty. Budować mosty pomiędzy konkretnymi wydarzeniami w taki sposób, by zdołać przetrwać.