top of page
Autor-zdjęcia-Stanisław-Surman.jpg

Krzysztof T. Dąbrowski

Krzysztof T. Dąbrowski – Autor książek: “Naśmierciny”, “Anima vilis”, “Grobbing”, “Naśmierciny i inne opowiadania”, “Z życia Dr Abble”, „Orgazmokalipsa”, “Anomalia” i “Ucieczka”. Dwie ostatnie ukażą się na początku 2019 roku w USA i Hiszpanii.

Jego opowiadania były tłumaczone na wiele języków i publikowane w magazynach i antologiach w takich krajach jak: USA, Słowacja (w magazynie PLAYBOY), Czechy, Węgry, Rosja, Niemcy, Włochy, Anglia, Hiszpania, Izrael, Brazylia, Meksyk i Argentyna.

Na podstawie jego drabbli nakręcono film krótkometrażowy “Anioł” z Anną Muchą w roli głównej.
Ostatnio pracował jako scenarzysta przy pełnometrażowej wersji projektu filmowego science fiction “Angel.A”.

A w grudniu 2018 roku odbyły się zdjęcia do kręconego w Anglii filmu na podstawie jego opowiadania.

Nie w inność

Nie w inność to zbiór opowiadań z pogranicza horroru i science fiction z domieszką post-apokalipsy. Będziemy mieli tu wychodzenie poza ciało (OOBE – out-of-body experience), duchy, inne wymiary i szalonego Boga. Poznamy świat po wyniszczającej wojnie – świat wypełniony mutantami i okrucieństwem. Jakby tego było mało będą tu też androidy i wielkie korporacje, wykradające sobie nawzajem tajemnice handlowe i naukowe. Dowiemy się co czuje człowiek, który odkrył, że do Ziemi zbliża się niosący zagładę meteoryt i dlaczego tylko on go zauważył. Odkryjemy, że sen niekoniecznie jest snem. Znajdziemy się przez chwilę w skórze więźnia dziwnego obozu koncentracyjnego, doświadczając wraz z nim ludzkiego okrucieństwa. Poznamy Ziemię przyszłości, zamieszkałą tylko przez kobiety. Odkryjemy tajemnicę Złotego Pociągu i dowiemy się co mają z tym wspólnego klaun Pennywise i gadający kot.

ostatnia-okladka-574x800.png
bottom of page