top of page

Magdalena Kozioł

Pisarka z powołania, z potrzeby głosu serca, której cechą numer jeden jest wytrwałość. Urodzona 6 lutego 1984 roku w Proszowicach pod Krakowem.  Z wykształcenia specjalista do spraw zarządzania kadrami, z astrologii zodiakalny wodnik, którego interesuje wszystko, co tajemnicze i niekonwencjonalne. Uwielbia rozważać złote myśli filozofów,  a jej pasją są ćwiczenia na siłowni. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci.  Sama o sobie najczęściej mówi: „Daleko mi do gwiazd, ale lubię na nie patrzeć, zawsze odrobina ich blasku pozostaje w moich oczach”. Egzotyczny Ptak to jej druga powieść.

Powieści, jakie wychodzą spod jej pióra mają serce, gdyż są podyktowane z jego niewyczerpanego źródła miłości. Jest pasjonatką złotych myśli, książek o rozwoju duchowym, ciszy i ćwiczeń fizycznych. Bardzo lubi wycieczki w góry, rozmawiać i uśmiechać się.

Tak pisze sama o sobie: „Podążam za głosem serca, który szepcze, abym pisała najpiękniejsze książki na świecie. One mają dawać nadzieję na zmiany tym osobom, które jej nie mają. Kocham słowa, a słowa kochają mnie. Pisanie jest dla mnie tak naturalne, jak oddychanie. Oprócz pomysłowości i talentu mam wiarę, nadzieję i miłość dla tego, co robię. Wytrwałość to moja cecha numer jeden. Bez niej nie byłabym w stanie tworzyć i przebić się w wydawniczym świecie. Bez wytrwałości nie odkryłabym swojego powołania, jakim jest pisanie. W życiu najważniejsza jest dla mnie droga i ludzie, których na niej spotykam. Nawet ta najtrudniejsza ma w sobie piękno i ja potrafię je na niej dostrzec. Lubię się uczyć od życia, ono jest najlepszym wykładowcą. Nic mnie tak dobrze nie wykształciło, jak doświadczenia zsyłane przez los. Najwięcej dały mi te najtrudniejsze lekcje. Daleko mi do gwiazd, ale lubię na nie patrzyć, zawsze odrobina ich blasku pozostaje w moich.”

            Magdalena Kozioł w 2018 roku podjęła studniowe wyzwanie, aby odnaleźć wydawcę dla swojej drugiej książki – Egzotycznego Ptaka. Spośród stu wydawnictw jej serce wybrało wydawnictwo WasPos. „Wszystkie ścieżki serca prowadzą do miłości.” – filozoficznie deklaruje autorka. Z połączenia naszej pasji do wydawania i wspierania pisarzy z pasją Magdaleny Kozioł do pisania, wydamy wyjątkową książkę z przeznaczenia.

 

 

https://www.facebook.com/MagdalenaKoziolAutorka/

koziolm.jpg

Egzotyczny Ptak

Życie Leny, młodej matki i żony to przede wszystkim szara codzienność, przepełniona lękiem i skutkami dorastania w alkoholowym domu.  Tajemnicze znaki, które pojawiają się w snach,  przerażają ją i zachwycają jednocześnie. Są zwiastunem zmiany czekającej za rogiem. Czarę goryczy przemocy domowej, przelewa pewnego wieczora jej mąż Grzegorz. Od tego momentu, kobieta postanawia za wszelką cenę, przerwać pasmo pokoleniowych cierpień. Chce zawalczyć o lepsze życie dla siebie i córeczki Marysi, a ta walka będzie ciężką lekcją.  Historia głównej bohaterki prowadzona jest boskim palcem przeznaczenia i wspierana przez niewidzialną pomoc aniołów. Ludzka wiara, nadzieja i miłość, przeplata się w niej  z nienawiścią, zbrodnią i chorobą. Czy Lenie uda się uwolnić ze złotej klatki, w jakiej została zamknięta? Jaką rolę odegra w jej życiu bioenergoterapeuta Roman i młody lekarz Michał?  Czy Lena odnajdzie klucz do wielkiej tajemnicy życia? Odpowiedzi na te pytania zabiorą czytelnika w nieziemski świat ludzkiej psychiki.

Opowieść trzyma w napięciu do ostatniej strony, gdyż zawiera w sobie elementy powieści obyczajowej, dramatu, thrillera, romansu i powieści psychologicznej. To książka inna, niż wszystkie. Tytułowy Egzotyczny Ptak mieszka w każdym człowieku, a najważniejsze pytanie, jakie można postawić przed lekturą, brzmi:

            Czy jesteś gotowy spotkać go w sobie? Bezkresne niebo czeka….

OSTATNI.png
bottom of page