top of page

Magdalena Marków

Mam na imię Magdalena Marków, urodziłam się 01.02.1986 r., w Szczecinie. Z wykształcenia jestem Technikiem Ogrodnictwa, z zamiłowania ogromnym pasjonatem broni białej oraz kultury japońskich samurajów. W wolnych chwilach chętnie oddaje się swojej drugiej pasji czyli szkicu ołówkiem i czytaniu książek. Najchętniej sięgam po te z gatunku fantasy i kryminału. Uwielbiam mocne brzmienia i muzykę filmową.

Od kilku lat jestem szczęśliwą mężatką i mamą. Mimo dużej dozy obowiązków nie przeszkadza mi to, między innymi, na swobodne szlifowanie obu talentów. Zamysł napisania książki powstał pewnego dnia, kiedy zepsuł mi się komputer. Zaczęłam zapisywać w zeszytach fragmenty i pomysły. Z tego urósł całkiem pokaźny stos. I tak właśnie powstało po kawałeczku całe uniwersum “Smoczej Krwi”.

Na pytanie: kim jestem? Odpowiadam krótko i zwięźle: Jestem mamą, artystką i grafomanką, która czerpie największą radość z tego, że może czasem coś napisać, narysować i podzielić się tym ze światem.

W lutym 2014 roku, doczekałam się swojej premiery w postaci e-booka. Było to pierwsze z moich literackich dzieci, powieść fantasy zatytułowana: “Smocza Krew – Wybraniec”. Debiutowałam w wydawnictwie “Goneta”. W sierpniu 2016 książka doczekała się wydania w formie druku, którego podjęło się małe, niskonakładowe wydawnictwo “Pearlic”.

Smocza krew. Nowy sprzymierzeniec

smocza-krew-nowy-sprzymierzeniec-okl-1.p

Walka z Dhalią trwa. Nie widząc innego wyjścia, Drasan oraz jego towarzysze postanawiają odszukać kryjówkę Alt’ara – legendarnego przywódcę grupy najemników zwących się “Gildią zabójców”. Książę żywi nadzieję, że uda mu się przekonać go do zawarcia sojuszu przeciwko czarownicy i jej nowemu pomagierowi. Jednak współpraca z zabójcą nie układa się tak jak się tego spodziewał.

W tym czasie król Riden przygotowuje się do wypowiedzenia wojny Antui. Dzięki darowi czarownicy jest całkowicie pewien swego zwycięstwa. Jednak Dhalia, która przywykła do pociągania za sznurki wcale nie wydaje się zachwycona sprowadzeniem do roli narzędzia. Potajemnie knuje intrygę, która pomoże jej się pozbyć ambitnego młodzieńca. Niestety jej plany zostają pokrzyżowane przez niespodziewane pojawienie się kogoś, kogo nie spodziewała się widzieć nigdy więcej.

Czy Mara odnajdzie swoje przeznaczenie? Jak potoczą się dalsze losy Yarreda? Jakie tajemnice skrywa młodociany król Riden?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź właśnie w tym tomie.

bottom of page