top of page

Mariusz Kaniewski

Mariusz Kaniewski (1984) – zawsze pozostawał osadzony gdzieś pomiędzy niebem a ziemią. Obronił doktorat z filozofii, ponieważ od dzieciństwa świat jawił mu się jako pasjonujący worek z tajemnicami. Obecnie współzarządza własną spółką IT, i oto właśnie ta twardsza strona Mariusza: ta ziemia pod nogami.

Czyta, pisze i z wielką chęcią poświęciłby więcej czasu na naukę matematyki, bo ta o naszym świecie niejednokrotnie mówi więcej niż szkiełka eksperymentatorów oraz pozwala sięgać umysłem niewidzialnych czeluści czarnych dziur, zwiniętych wymiarów, limitów poznania… Prywatnie mąż, a także tata dwojga dzieci.

Kolumb – A.D. 2100 to pierwsza wydana książka Mariusza. To opowieść o świecie jutra – bez magicznych stworzeń i innych „cudów” – w którym technologia transformuje ludzką codzienność i powoli wkłada na głowę koronę stworzenia.

Kolumb A.D. 2100

Przyszłość, Los Angeles, około roku 2100. Technologia w Ameryce oraz Europie wkradła się w każdy zakamarek życia i pozbawiła ludzi pracy. Większość utrzymuje się z wypłacanej przez rząd pensji, po drodze szukając jakiegokolwiek zajęcia, lecz tylko nieliczni dostępują przywileju pracy. Co dzieje się z człowiekiem, który nie musi pracować? Którego przygniata każda chwila?

Jonathan jest prezesem jednej z największych grup kapitałowych, która dzięki prawu własności do przełomowych technologii sukcesywnie wprowadza rządy monopolistyczne. Jon należy do wyższej kasty – posiadającej pieniądze i uczestniczącej w klasycznym wyścigu szczurów. Pewnego dnia odkrywa, iż ktoś wymazał z sieci dane na temat XX-wiecznego polskiego matematyka, któremu udało się przewidzieć między innymi ekonomiczne rozwarstwienie społeczeństw. Nazajutrz tajemnicza postać uchyla Jonowi rąbka tajemnicy, kto i jak steruje światem. A to zaledwie początek szeregu intryg i sensacyjnych akcji. Po drodze miłość pięknej i ambitnej Susan, partnerki Jona, uruchamia prywatną rewolucję, która szybko krzyżuje się ze światową – prowadzoną przez tajemniczą organizację KOLUMB.

Ta błyskotliwa powieść – refleksyjna i jednocześnie bardzo wartka – to historia o nowym jutrze determinowanym przez niebywałą tajemnicę, o grupie trzymającej władzę i pociągającej za sznurki, o zadziwiającej technologii i niewoli skrojonej przez postęp. Ta powieść to także gorący, odważny romans i dziki, autentyczny seks…To pełna, niezwykle magnetyzująca przygoda, a obok takiej nie sposób przejść obojętnie!

71844291_544304869660104_469308684137136
bottom of page