top of page

Michał Lelonek

Michał Lelonek, urodzony w 1981 roku w Gnieźnie. Z wykształcenia geolog, z zawodu geofizyk wiertniczy. Pięć lat mieszkał w Niemczech, podróżując i poznając  ten kraj. Zaowocowało to poniższą książką, która stanowi debiut książkowy autora. Wcześniej publikował w „Nowej Fantastyce”. Obecnie pracuje na Morzu Północnym, jako inżynier geofizyk.

Las przeznaczenia '43

las przeznaczenia patrykaBEZ SWASTYKI.png

            Akcja powieści rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej, w bazie 73 Regimentu Artylerii Przeciwlotniczej, stacjonującego w środkowych Niemczech. Charakter Regimentu jest wyjątkowy – żołnierzy nie interesuje walka za ojczyznę czy szerzenie ideologii nazistowskiej, chcą jedynie przeżyć wojnę i wrócić do swych domów. Żyją w relatywnym spokoju, głęboko zaszyci w lesie, licząc że wojenna burza przejdzie obok. Niestety, ich plany zostają pokrzyżowane. Na skutek nieszczęśliwych zdarzeń, w jednostce założony zostaje obóz więzienny, a personel bazy staje się jego strażnikami. Wkrótce przychodzi rozkaz eksterminacji więźniów, jednak żołnierze próbują go zignorować.

            Niestety, nikt nie może przejść obojętnie koło nazizmu: przesiąkniętego nienawiścią, żądnego zemsty, nieliczącego się z ofiarami potwora. Na każdego, kto próbuje uniknąć dokonania wyboru, czekają straszliwe konsekwencje…

bottom of page