top of page

Noemi Vain

Z wykształcenia farmaceutka, po godzinach redaktor.  Pisze, od kiedy pamięta, i wciąż szuka swojego ulubionego gatunku. Pierwsze opowiadanie zaczęła publikować w internecie w 2009 roku. Ma tendencję do ciągłego wprowadzania poprawek we własnych tekstach. Balansuje najczęściej pomiędzy horrorami i fantastyką, chociaż czasem zdarza jej się też skręcić w stronę new adult czy romansu. Fanka S. Kinga, Dana Simmonsa i J. R. R. Tolkiena. Od kilku lat związana z grupą literacką Ailes. Wraz z innymi autorkami współtworzy bloga NiegrzeczneRecenzje. W 2018 roku zadebiutowała opowiadaniem Na twój obraz w antologii wydanej przez grupę Ailes. Suma kłamstw jest jej pierwszą powieścią wydaną drukiem.

suma2.png

Czasem wystarczy przelotne spojrzenie, jedno przypadkowe spotkanie, by starannie pielęgnowana latami iluzja runęła niczym domek z kart.

Życie osiemnastoletniej Evangeline mogło uchodzić za idealne: kochający chłopak, grono przyjaciół, wspierająca rodzina. Wszystko ulegnie zmianie, kiedy los postawi na drodze dziewczyny kogoś, kto zamierza raz na zawsze skończyć z grą pozorów.

On zna ją doskonale; pamięta rozkład jej dnia, obserwuje z ukrycia każdy jej ruch… I czeka na odpowiedni moment, by wkroczyć do jej świata. Prawda, która wyjdzie na jaw, gdy wszyscy wreszcie zrzucą maski, może okazać się zbyt trudna do zaakceptowania.

Kłamstwa. Sekrety. Zakazana miłość. Obsesja.

Iluzja: Suma kłamstwa

bottom of page