top of page

Patrycja Giesecke

Dziecko najwspanialszych lat dziewięćdziesiątych, kiedy to nosiło się ortalionowe kurtki, rozszerzane dzwony i zygzakowaty przedziałek na głowie. Urodziła się i dorastała w małej miejscowości położonej w województwie Zachodniopomorskiem z nadzieją na dożycie późnej starości, która w jej mniemaniu sięgała lat trzydziestu. Będąc jednak teraz prawie trzydziestoletnią – wciąż – marzycielką, ma nadzieję, że jeszcze trochę pożyje. Studiowała prawo, ale wyszło jej to na lewo, więc postanowiła spakować dwie walizki i kota – nie w walizce – i wyjechać za granicę w poszukiwaniu szczęścia. To w pięknym, lecz deszczowym Hamburgu, podczas spaceru po moście Kennedy’ego wpadło jej do głowy, by hobby, jakim było pisanie, zamienić w zawód. Jak pomyślała tak zrobiła, a efektem tejże zachcianki są opowiadania kryminalne i zgrozy, jakie publikuje na Wattpad.com oraz jej debiut literacki, Kiedy nadejdzie czas.Prywatnie żona, córka, siostra oraz właścicielka kota, psa i kilku myszy nielegalnie zamieszkujących w garażu. Uwielbia bazgrolić utytłanym w farbie pędzlem po płótnie i nazywać tomalarstwem. Wieczory umila sobie lampką wina – czasami trzema – dobrą książką i paplaniem głupot ze swoim mężem.

patrycjag.jpg

Kiedy nadejdzie czas

okladka kiedy nadejdzie czas.png

Piękna, bogata, wrażliwa… Każdy, kto ją zobaczył, myślał, że jest szczęściarą. Tylko ona wiedziała, jak jej życie wygląda naprawdę.

Hope Lanstor nauczyła się doceniać każdą chwilę, bo zbyt dobrze zrozumiała, że dla niej – przyszłość może nigdy nie nadejść. Skupiła się więc na pomaganiu innym i angażowaniu swoich sił tam, gdzie są one rzeczywiście potrzebne – bez przejmowania się drobnostkami, bez potykania się o błahe, nieistotne przeszkody. Ludzie kochali Hope, a Hope kochała ludzi, gotowa każdego dnia obdzielać ich uśmiechem. Przekonana, że przyjaciele i Bóg wybaczają wszystko, skoncentrowana na teraźniejszości, chwytająca każdą chwilę – nie może pojąć, dlaczego jej nowy lekarz traktuje ją z niechęcią.

Hope nie jest idealna, Hope jest skryta, Hope – jak każdy człowiek – zmaga się z problemami, a kompleksy i lęki chowa na dnie serca, niedostępnym nikomu. Ale każdemu, kogo spotyka na swojej drodze, stara się przynosić nieprzeciętne ciepło i nadzieję. Tylko doktor Kropka Colin zdaje się odporny na urok i empatię Hope – on jeden odnosi się do niej z wyraźną awersją. Może on też – jak Hope – ukrywa w sobie złe wspomnienia, a może jest po prostu zwykłym cynikiem niegodnym współczucia Hope?

Kiedy nadejdzie czas to piękna powieść obyczajowa, łącząca w sobie elementy gorzkiego dramatu i słodkiego wdzięku baśni. Ilustracyjne, urokliwe postaci, czar Hope i tajemnicza magnetyczność doktora Colina porywają czytelnika do krainy, w której nie wszystko jest sprawiedliwe, ale wszystko ma swoje miejsce i swój czas.

bottom of page