top of page

Sylwia Bachleda

Nazywam się Sylwia Bachleda mam dwadzieścia sześć lat i od urodzenia mieszkam w Zakopanem. Z zawodu jestem hotelarzem, z zamiłowania dekoratorką przyjęć okolicznościowych. Aktualnie zajmuję się wychowywaniem dwójki synów i tworzeniu kolejnej powieści. Zadebiutowałam książką pod tytułem ''Pocałunek cesarza'', która ukazała się latem ubiegłego roku, a już niedługo pojawi się kolejna część opowiadająca o losach młodej cesarzowej.

Moją pasją od wielu lat są książki i to im poświęcam każdą wolną chwilę, zarówno na czytanie jak i na pisanie. Do ulubionych gatunków należą romanse, obyczajówki oraz fantastyka

tajemnica cesarza.png

„Jesteś moją ostoją, przy tobie odpoczywam i zbieram siły do kolejnego pełnego niepewności i trudnych wyborów dnia.”
 
Charlotte wiedzie życie jak z bajki – mieszka w Wersalu wraz ze swym mężem, cesarzem Francji Aleksandrem, a już wkrótce na świat ma przyjść ich pierwszy potomek. Młoda cesarzowa pragnie zapomnieć o przykrych doświadczeniach z przeszłości i próbuje odnaleźć się w nowej roli, jednak zazdrosne dwórki nie ułatwiają jej tego zadania, nie mogąc pogodzić się z faktem, że to właśnie ona zajęła miejsce u boku cesarza. W dodatku tuż za rogiem czai się ich największy wróg, który tylko czeka, by uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Charlotte nie pomaga też fakt, że wskutek wypadku straciła pamięć, wymazując z niej kilka miesięcy życia, i tak naprawdę nie wie, co stało się z jej poprzednim mężczyzną. W jej głowie rodzą się kolejne pytania, na które nie chce poznać odpowiedzi – z obawy, że prawda może okazać się zbyt trudna do zniesienia. W końcu o morderstwo jej poprzedniego narzeczonego po cichu oskarżano samego cesarza.
 
 Ile jesteśmy w stanie zrobić w imię miłości? Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy pałacu? I jaką rolę w tych wydarzeniach odegra Franciszek, zapomniany przyjaciel?
 
„Te czarne źrenice przywodziły na myśl głęboką studnię, choć wiedziałam, że zbytnie pochylenie się jest niebezpieczne, ciemność przywoływała mnie, kusiła i zachęcała, bym znalazła się w jej środku, obiecując, że po drugiej stronie spotka mnie coś dobrego.”

Tajemnice cesarza

tajemnica cesarza.png

Wbrew woli

,,Czułem, że w tej chwili istnieje tylko jedno miejsce na tym przeklętym świecie, gdzie odnajdę spokój, którego tak bardzo łaknąłem. Potrzebowałem go, nie tylko, by złagodzić ból serca, lecz przede wszystkim, by ułożyć w głowie plan działania, by wyostrzyć zmysły wojownika, przyćmione chwilowo przez cierpienie duszy.’’

 

Nad Paryżem zawisły ciemne chmury, ulicę spowił mrok, a wróg monarchii wciąż grasuje na wolności. Najstarszy syn cesarskiej pary nie spocznie póki przeciwnik jego rodu nie zostanie pojmany. Próbuje skupić się na swoim zadaniu, lecz wtedy na swej drodze spotka kobietę, która wleje światło w rozgoryczone serce mężczyzny.

Gabriel ma świadomość, że to nie jest odpowiedni czas na miłość.

Chloe zna swoje miejsce i wie, że nie może pragnąć syna samego cesarza.

Tak różne dwa światy, nie mogą się połączyć, a jednak los usilnie pacha ich w swoje objęcia. Nie pozwala im o sobie zapomnieć. W chwili, gdy oboje przestaną walczyć ze swym przeznaczeniem, rozpętają wojnę dwóch silnych rodzin, a cesarstwo zbliży się ku upadkowi.

Czy kochankowie przetrwają tę wojnę? Do czego doprowadzi pragnienie władzy wrogów cesarstwa? Kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem? I czy przeszłość ich rodzin ma znaczenie?

Być może sama miłość to za mało, by być razem…

 

,,Od chwili gdy powiedziałaś, że jesteś nikim, już wtedy stałaś się dla mnie wszystkim…’’

bottom of page