Kontakt:

Od 10.04.2019 r. wyłącznym dystrybutorem naszych książek jest OSDW Azymut. Wszystkie księgarnie oraz hurtownie zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z działem handlowym www.azymut.pl

Współpraca handlowa: kontakt@waspos.pl
Propozycje wydawnicze: propozycje@waspos.pl
Marketing i promocja: marketing@waspos.pl
Opiekun autorów: autorzy@waspos.pl

©2019 by Wydawnictwo WasPos.

Teresa Monika Rudzka

Teresa Monika Rudzka, urodzona wrocławianka, lubelska pisarka, recenzentka i dziennikarka. Opublikowała do tej pory dziewięć książek. Debiutowała w 2010 r. satyryczną powieścią środowiskową "Bibliotekarki". Później ukazały się: "Singielka" (2011), "Kuzyneczki" (2013), oraz historia oparta na własnych przeżyciach "Zawsze będę Cię kochać" (2014), w której autorka opisała swoją traumę, żałobę i emocje po śmierci córki. Po opublikowaniu "Na karuzeli" (2016) temat straty bliskiej osoby został przedstawiony w powieści dla młodzieży "Wszystkie dżinsy M." (2017), która została nominowana do nagrody IBBY, oraz wybrana książką roku w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Fragmenty „Wszystkich dżinsów M.” czytano na antenie Radia Lublin od 2 do 13 kwietnia 2018 r. Również w 2017 r. ukazała się kolejna powieść Teresy Moniki Rudzkiej "Świtezianki", nawiązująca do ballady Mickiewicza. W czerwcu 2018 r. zostaje opublikowany kryminał „Ona przyszła ostatnia”. Kwiecień 2019 – ukazuje się „Carska Droga”, a jej fragmenty są również czytane w Radiu Lublin. Napisane przez autorkę recenzje książek i filmów można przeczytać na stronie „Okiem widza i nie tylko” na Facebooku.

Mogło być gorzej

Oto historia, która prędzej czy później przydarzy się każdemu, bez znaczenia, kim jest, ile ma lat i jak wygląda.
Pewnego dnia w wypadku ginie kobieta, wcześniej pewna matka traci syna. Rodziny zmarłych, przeżywając żałobę, egzystują na miarę swoich charakterów i możliwości. Radca Fabian Jurek, straciwszy żonę w nietypowych okolicznościach, rozmyśla nad własnym życiem, uciekając jednocześnie w pracę. Nie może dojść do porozumienia z podchodzącą kolejny raz do matury córką – młoda dziewczyna cierpi na anoreksję.
Starsza o kilka lat od Fabiana Mira, poetka i redaktorka, wszystkie swoje uczucia, pragnienia i nadzieje przelewa na syna Marlona i kotkę Bożenkę.
Tych dwoje poznaje się zupełnie przypadkowo, aby natychmiast zapałać do siebie niechęcią. Choć Mira i Fabian mają trudne charaktery, bagaż złych przeżyć, utrwalone przyzwyczajenia i nawyki, to jednak ich wzajemna antypatia przechodzi (r)ewolucję.
Równolegle obserwujemy losy Justyny, córki Fabiana, oraz Marlona, syna Miry. Rozpieszczona, samowolna, lubiąca stawiać na swoim dziewczyna zakochuje się w porządnym i odpowiedzialnym Marlonie, który nie może znieść jej nachalności, więc ich znajomość szybko wygasa. Do czasu…
Zabawna, słodko-gorzka opowieść o perypetiach uczuciowych, romans i codzienność (nie)zwykłych ludzi – tę historię można określić na wiele sposobów. Słowem: Mogło być gorzej, czyli jak iść za głosem serca i otworzyć się na drugiego człowieka. A co w tym wszystkim robią kotka Bożenka oraz pies Lolo? Sarkazm i nieco czarnego humoru gwarantowane . To książka dla każdego. Będziecie zachwyceni!