top of page

Tomasz Serzysko

Urodzony w Wałbrzychu 4 lutego 1997 roku. Tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego, po czym rozpoczął studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie mieszka i studiuje do dziś. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w liceum, gdy fascynacja opowiadaniami Howarda Phillipsa Lovecrafta zaowocowała pierwszymi utworami obfitującymi w plugastwa na kształt dzieł mistrza grozy. Po kilku miesiącach, oczarowany esejami Alberta Camusa i Umberto Eco, zdecydował się skierować ku temu gatunkowi literackiemu. Mniej więcej w tym czasie, jako sposób na oderwanie od poważnej tematyki poruszanej przez romańskich autorów, powstała powieść przygodowa, pt.: „Synowie Światłości”, inspirowana prozą Dana Browna. Jest to więc próba zapewnienia Czytelnikom rozrywki i sposobu na odetchnięcie od trudów dnia codziennego, ale również pozycja mająca zasiać w nich ziarno zainteresowania historią i zachęcić do jej zgłębiania. Obecnie pracuje nad kolejnym utworem, z jednej strony całkowicie różnym od „Synów Światłości”, z drugiej natomiast bliższym jego codziennej pracy i pasji, jaką jest medycyna weterynaryjna. W między czasie ucieka myślami do odległych krain, pisząc kolejne opowieści niesamowite na kształt dzieł H. P. Lovecrafta.

synowie-światłości-sinna-wersja-289x400.

Synowie Światłości

Oliver Monroe jest młodym profesorem archeologii na znanej amerykańskiej uczelni. Prowadzi spokojne, aczkolwiek monotonne życie, w które powoli zaczyna wkradać się nuda. Czuje się wypalony zawodowo, a to, co zajmowało go do tej pory, nie sprawia mu już przyjemności.

            Pewnego jednak dnia do jego gabinetu przychodzi mężczyzna, który składa mu niecodzienną propozycję. Pragnący oderwania od nudnej rzeczywistości uniwersyteckiej Oliver Monroe przystaje na nią, nie wiedząc jeszcze, jak wielki błąd popełnia. Od tej chwili jego życie zmienia się nie do poznania. Zostaje wplątany w intrygę, a zagłębiając się w wydarzenia, które przez długi czas skryte były za kurtyną kłamstw, odkrywa spisek uknuty niemal dwa tysiące lat temu. Spisek gotowy zniszczyć istniejący porządek na ziemi.

          Wraz z Kate Evans, uroczą profesor historii sztuki, Monroe odbywa podróż od zagadki do zagadki, nieuchronnie zmierzając do wielkiego finału. Podczas tej drogi przyjdzie mu narazić bliskie mu osoby, aby w pełni poznać strzeżony przez wieki sekret. Czy podoła wyzwaniu?

            Książka „Synowie Światłości” nie jest jedynie wymysłem wyobraźni autora. Zawiera bowiem szereg odniesień historycznych, prawdziwych miejsc i teorii, które pozna Czytelnik, zanim całkowicie przez nią przebrnie.

bottom of page