Wojciech Smoła

Soru Hanta: Narodziny bohatera

XXII wiek

Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem - członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. W wieku osiemnastu lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem, dołącza do Akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. Już na pierwszej misji ginie kilku kompanów Deynarda. Niedługo potem Akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką rodzi się uczucie. Główny dowódca Akademii, kapitan Lenom, zabiera Deynarda, Toma, Chisę i jej przyjaciółkę – Monę – na kolejną misję. Deynard z towarzyszami otrzymują zadanie przygotowania do transportu humanoidalnych maszyn. Razem odkrywają, że obca rasa Pirsjan do złudzenia przypomina ludzi – w mediach wizerunek rasy jest utajniony.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu - tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach - są w stanie ocalić Ziemię. 

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego co kochamy.

Urodzony w 1992 roku, w Lublinie. Absolwent Politechniki Lubelskiej, na której w 2016 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera z dziedziny Inżynierii Materiałowej. Od najmłodszych lat redaktor różnych internetowych serwisów fanowskich poświęconych produkcjom sci-fi i fantasy. Od 2009 roku zastępca redaktora naczelnego największego polskiego serwisu poświęconego popkulturze Dalekiego Wschodu – Anime24.pl. Od listopada 2015 roku pełni również funkcję starszego redaktora polskiego oddziału serwisu informacyjnego IGN, na którym regularnie publikuje newsy, artykuły i recenzje związane z grami, filmami, serialami i książkami. Do napisania „Soru Hanty” zainspirowały go zarówno amerykańskie jak i japońskie komiksy, z których postanowił zaczerpnąć co najlepsze – historię pełną zwrotów akcji, z ciekawymi postaciami, zwieńczoną rzucającym na kolana finałem.

Kontakt:

Od 10.04.2019 r. wyłącznym dystrybutorem naszych książek jest OSDW Azymut. Wszystkie księgarnie oraz hurtownie zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z działem handlowym www.azymut.pl

Współpraca handlowa: kontakt@waspos.pl
Propozycje wydawnicze: propozycje@waspos.pl
Marketing i promocja: marketing@waspos.pl
Opiekun autorów: autorzy@waspos.pl

©2019 by Wydawnictwo WasPos.